Prednáška pre študentov strednej školy

Prednáška o Osobnej bezpečnosti sa konala pre študentov strednej školy. Mali možnosť dozvedieť sa niekoľko dôležitých informácií o tom, ako funguje u človeka stres, i keď ho asi poznajú aj zo školy. 🙂 No snáď pochopili rozdiel stresu zo skúšky oproti stresu, ktorému je človek vystavený pri konflikte v reálnej situácii.

Obsahom prednášky bolo proaktívne vnímanie situácie, základné informácie o fungovaní mozgu, čo robí stres s fyziológiou človeka a videli aj niekoľko reálnych video ukážok z bežného života.

V praktickej časti zistili, že na dobrý úder netreba veľa trénovať, keď pochopia, že fyzika je naozaj užitočná. Stačí pochopiť jednu základnú fyzikálnu rovnicu o kinetickej energii. 🙂 Mali možnosť vyskúšať si úderové techniky a dozvedeli sa aj o sile hlasu pri konfliktnej situácii.

Kedže študenti sa zúčastnili v hojnom počte, vyskúšať si reálne techniky stihlo len zopár najodvážnejších jedincov. Títo budú mať oproti iným veľkú výhodu reálnej skúsenosti na vlastnej koži. Prikladáme jednu krátku ukážku toho, že aj dievča, keď je správne motivované, keď sa „naštve“, dokáže zložiť aj dvoch chlapcov. 🙂

 

Najnovšie články

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*